SKŁAD CIAŁA

Czym jest skład ciała?

Skład ciała pozwala sprawdzić, z czego zbudowane jest Twoje ciało: tkanka tłuszczowa, mięśnie i inne (kości, woda). Poznaj swój poziom kondycji, mierząc ilość tkanki tłuszczowej i masy mięśniowej, i sprawdź co Ci służy, śledząc swoje wyniki na przestrzeni czasu.

DLACZEGO WARTO ŚLEDZIĆ SKŁAD CIAŁA?

Być wysportowanym nie sprowadza się tylko do dobrego wyniku na wadze. Wiedza na temat składu ciała jest doskonałym wskaźnikiem poziomu wysportowania oraz kondycji fizycznej.
Dowiedz się co Ci służy, śledząc zmiany w procentowej ilości tkanki tłuszczowej i masy mięśniowej. Monitoruj postępy w realizacji celów bez względu na to, czy starasz się zgubić kilogramy, poprawić kondycję lub po prostu chcesz lepiej wyglądać.

Jak to działa?

Do pomiaru składu ciała urządzenie TomTom Touch wykorzystuje tę samą metodę, która jest wykorzystywana w inteligentnych wagach, czyli analizę impedancji bioelektrycznej (BIA). Monitor oblicza ilość tkanki tłuszczowej i masy mięśniowej, przesyłając niewielkie, nieszkodliwe impulsy elektryczne przez ciało i mierząc opór, jaki one napotykają.

KIEDY DOKONYWAĆ POMIARU?

Skład ciała może być mierzony w dowolnym momencie, ale wiele czynników, takich jak ćwiczenia, pory posiłków czy poziom nawodnienia organizmu, mogą wpłynąć na pojedynczy pomiar i spowodować dzienne wahania. Aby uzyskać możliwie dokładne odczyty, najlepiej dokonywać pomiarów codziennie o tej samej porze i postarać się o odpowiednie nawodnienie organizmu.

JAK DOKONYWAĆ POMIARÓW

  • Noś monitor przez co najmniej 15 minut.
  • Przejdź do ekranu składu ciała, oznaczonego symbolem %.
  • Przyłóż palec wskazujący drugiej ręki do przycisku dotykowego.
  • Palec musi zakrywać cały przycisk i musi być ułożony równolegle do wyświetlacza monitora.
  • Ramiona nie mogą dotykać tułowia, a dłonie i nadgarstki nie mogą się ze sobą stykać. Może to spowodować błąd w pomiarze.
  • Utrzymaj tę pozycję przez 10 sekund, aż urządzenie wyświetli symbol haczyka.
  • Aby zobaczyć wynik, otwórz aplikację TomTom MySports i zsynchronizuj urządzenie z telefonem. Wynik zostanie wyświetlony w aplikacji.
WordPress Lightbox